Policie v Sokolově odhalila obchodníky s pervitinem, při zásahu zadržela 6 kg drogy

Detektivové z Národní protidrogové centrály objevili v Sokolově více než šest kilogramů pervitinu. Zároveň zadrželi tři Vietnamce a jednoho Čecha. Skupina se zaměřovala na distribuci drogy ve velkém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vietnamská tržnice na Moldavě - nalezený pervitin | Foto: Policie ČR

Policie na případu pracovala od října loňského roku.

„Cílili jsme na distribuční skupinu, která je schopná zobchodovat větší množství pervitinu s tušeným místem odběru ve Spolkové republice Německo,“ říká ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Pachatelé ukryli pervitin v dětské výživě – v sunaru. Šest kilogramů metamfetaminu mohli na černém trhu prodat za zhruba 6,25 milionu korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zadržení šesti kilogramů pervitinu mluvil v Dopoledním Radiožurnálu ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

„Ono je potřeba rozlišovat mezi velkoobchodními cenami z černého trhu a koncovou maloobchodní cenou pro spotřebitele, u které se započítává jak marže distributorů, tak případné proředění distribučních článků. Pokud se přidržím úvahy, že měl materiál převážně skončit ve Spolkové republice Německo, tak můžeme hovořit zhruba o 250 tisících eur,“ odhaduje Frydrych.

Zadrženo bylo několik Asiatů a jeden Čech. Podle Frydrycha šlo o typickou distribuční skupinu, orientovanou na masivní poptávku.

Vietnamští trhovci v pohraničí ovládli jak výrobu, tak prodej drog. Jsou organizovaní a nikoho mezi sebe příliš nepustí. Přesto byl zadržen i jeden Čech.

„S ohledem na svoji kriminální minulost a vztahy do kriminálního prostředí měl velmi dobré jméno a působil jako klasický spolupachatel té skupiny,“ dodává Frydrych.

Petr Sehnoutka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme