Policie vyšetří hospodaření léčebny v Humpolci, nový majitel podezírá město z podvodů

Plicní léčebnu v Humpolci čeká vyšetřování. Bývalé vedení čelí obvinění ze zkreslování hospodářských výsledků a zatajování skutečných výdajů, což mohlo vést k finančním problémům, kvůli kterým nakonec muselo město jako zřizovatel zařízení prodat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plicní léčebna v Humpolci je budova ze 30.let | Foto: Hana Mikulincová

Postupně prý nový majitel, společnost Vysočinské nemocnice, zjišťuje, že původní vedení nemělo v pořádku některé dokumenty, vyplácelo čtyřem zaměstnancům sporné a velmi nadstandardní odměny a vypisovalo fiktivní faktury.

Navíc dostalo několik půjček, které nesplatilo. Město Humpolec se s problémem chce vyrovnat společně s novým majitelem firmy a s pomocí právníků. Bývalý ředitel léčebny Tomáš Drasnar se veškerým nařčení vždy bránil.

Podle Evy Peškové, jednatelky současného majitele, se spor pacientů nijak nedotkne a léčebna bez problémů funguje.

„Plicní léčebny celorepublikově zanikají, a když by teď zmizela ještě další z Vysočiny, přeci jenom pacienti s těmito plicními onemocněními jsou a nedovedu si představit, že by jezdili někam k Olomouci nebo do Ostravy,“ řekla Pešková.

dab, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme