Policie zadržela 11 zlodějů elektroniky do aut a 19 pěstitelů marihuany

Středočeští policisté si připsali dva významné úspěchy. Podařilo se jim vypátrat a zadržet skupinu zlodějů, která kradla ve velkém elektroniku do aut přímo z výroby. Druhým úspěchem je zadržení pěstitelů marihuany. Celkem jde o 30 lidí, kterým hrozí tresty vězení od jednoho roku do 12 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, policejní auto (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V prvním případě šlo o továrnu v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. V této společnosti pracovalo 6 z 11 zlodějů.

Ti si vždy ukryli ukradené navigace, rádiové desky a podobnou elektroniku do skřínky v šatně a později je zabalené do novin vynesli v igelitových taškách ven přes vrátnici.

Součástky pak prodávali na internetu. Všichni zadržení byli Češi. Na jejich odhalení pracovalo 70 policistů.

Zlodějům se takto z továrny podařilo vynést například 136 navigací, 1053 přístrojových desek nebo 143 radiových desek. Policisté mají všechny zadržené věci uskladněné ve dvou kancelářích.

Škoda se zatím vyšplhala na 2,5 milionu korun. Policisté ale připouštějí, že by se mohla zvýšit až na 5 milionů korun. Zároveň obstavili pět bankovních účtů a zadrželi jedno auto a motorku.

Marihuana za 120 milionů

Druhým úspěchem středočeských policistů je rozprášení skupiny pěstitelů marihuany. Pěstírny byly po celém Česku - v Karviné, Klatovech, Chomutově, Českém Těšíně či Josefově Dole u Mladé Boleslavi.

Tam byla pěstírna v jedné z továrních hal. Prozradil ji nelegální odběr elektřiny. Pěstitelé ji tam měsíčně odebrali za jeden milion korun. Z 19 zadržených lidí je 17 cizinců a jen dva Češi.

Marihuana, konopí | Foto: ČTK/AP, Ted S. Warren

V pěstírnách bylo 8 tisíc kusů rostlin konopí. Kdyby všechny pachatelé prodali na ulici, vydělali by 120 milionů korun.

Policisté při 30 domovních prohlídkách a prohlídkách nebytových prostor dále nalezli hotovost 1,5 milionu korun, 54 tisíc eur a 48 tisíc amerických dolarů.

Ve vazbě skončilo 13 lidí. Za nedovolenou výrobu a prodej drog jim hrozí až dvanáctileté tresty vězení. Policisté je sledovali 8 měsíců.

Pavel Pavlas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme