Policie zadržela dva účastníky pochodu krajní pravice v Novém Boru

Na 600 policistů dnes hlídkovalo v Novém Boru kvůli shromáždění krajní pravice, v pohotovosti byli i těžkooděnci. K větším incidentům nedošlo, přesto policie zadržela dva účastníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vandas, předseda DSSS na pochodu pravicových extrémistů v Novém Boru | Foto: Filip Jandourek

Zadržení měli na oblečení nášivky s fašistickými symboly. Samotný pochod a shromáždění krajní pravice na novoborském náměstí Míru se obešly bez incidentů.

Pochod doprovázeli příslušníci antikonfliktního policejního týmu a povolenou trasu hlídali těžkooděnci. Celou situaci navíc monitoroval policejní vrtulník.

Policisté doprovodili účastníky ukončeného shromáždění až na nádraží. Asi 5 radikálů jim však uniklo přes pole k ubytovně Romů na kraji Nového Boru a chystalo se vniknout dovnitř.

Romové se začali mobilizovat, na místo ale rychle dorazily pořádkové síly a střetu zabránily. Ubytovnu teď hlídají těžkooděnci.

Demonstraci přijel zkontrolovat i ministr vnitra Jan Kubice: „Zajímalo mě především místní obyvatelstvo, jestli se přidají k Dělnické straně, ale jak je vidět, tak se nepřidávají.“

Masivní policejní nasazení je podle něj problémem pro město, nic jiného prý ale nezbývá.

Ivana Bernáthová, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme