Policie zadržela lupiče, kteří na pražském Zličíně stříleli na dodávku s penězi

Tři lupiči, kteří na pražském Zličíně stříleli na auto převážející peníze, skončili v policejních poutech. Muži, kteří na dodávku u obchodního domu IKEA zaútočili se samopaly, kriminalistům unikali necelé tři týdny. Detektivové lupiče zadrželi ve Středočeském kraji, pomohly jim k tomu i informace od táborské policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

„Včera proběhlo i v součinnosti s územním odborem Tábor celkem pět domovních prohlídek, bylo nalezeno mimo jiné šest dlouhých střelných zbraní, tři pistole, střelivo. Jedna zbraň, byl to škorpion vzor 61, byla vytipována jako zbraň, která byla použita při loupežném přepadení a při pokusu vraždy," řekl šéf vyšetřovatelů Josef Mareš.

V době zadržení byli pachatelé ve věku 62, 48 a 32 let ozbrojeni. Všem hrozí vysoké tresty. Dvaašedesátiletému muži, který střílel po posádce dodávky, hrozí až doživotí. Zbylé dva podezřelé policie viní z loupežného přepadení, za které si mohou odpykat až desetileté tresty.

Igor Maňour, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme