Policie zadržela muže podezřelého z vraždy školačky z Klášterce nad Ohří

Policie zadržela muže, kterého podezřívá z vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Kriminalisté muže vyslýchají, obviněn zatím nebyl. Bližší informace poskytne policie během pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Klášterci nad Ohří děti zapalovaly svíčky před školou, kterou navštěvovala zavražděná devítiletá dívka | Zdroj: ČTK

"Pro celé město je to velmi dobrá zpráva. Určitě přispěje ke zklidnění situace a zlepšení napjaté atmosféry," reagovala na informaci o zadržení podezřelého starostka Klášterce Kateřina Mazánková (Strana Zdraví Sportu Prosperity).

"Věřím, že policisté zadrželi skutečného pachatele. Za všechny občany bych jim chtěla poděkovat za výborně odvedenou práci."

Po dívce policie pátrala od úterý, kdy se nevrátila ze školy, policie i desítky dobrovolníků. Včera bylo její tělo nalezeno nedaleko obce Ciboušov na Chomutovsku.

Dnes dopoledne proběhla soudní pitva, která prokázala, že dívka zemřela násilnou smrtí. Případ policie šetří jako zvlášť závažný zločin vraždy.

Ve městě vzbudil hrůzný čin strach, rodiče dávají na děti větší pozor. „Policie reaguje na situaci a z důvodu znepokojení občanů o bezpečnost dětí jsme ve spolupráci se strážníky městských policií přijali odpovídající opatření a v blízkosti škol posilujeme výkon služby,“ dodala policejní mluvčí Alena Bartošová.

Před školou v Klášterci nad Ohří, kam dívka chodila, vzniklo improvizované pietní místo. Hoří tam svíčky, lidé tam pokládají plyšáky i různé vzkazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme