Policie zadržela v Praze několik taxikářů, nikoho z nich trestně nestíhá

Policisté v Praze vůbec poprvé zadrželi několik údajně nepoctivých taxikářů. Podle serveru iHned.cz je detektivové sledovali několik měsíců. Zatím nikoho neobvinili. Tito taxikáři, kteří měli svá stanoviště na pražském Staroměstském náměstí, se zaměřovali na cizince a dlouhodobě prý předražovali jízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

„V souvislosti s realizací úkonů došlo k zadržení několika osob. Probíhají úkony trestního řízení, přičemž dosud nebylo zahájeno trestní stíhání žádné z těchto osob,“ potvrdil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

„S ohledem na probíhající úkony trestního řízení se nebudu blíže k věci vyjadřovat,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na praktiky některých pražských taxikářů dlouhodobě upozorňuje Janek Rubeš, mimo jiné autor projektu Praha versus prachy

Taxikáři, kteří měli svá stanoviště na pražském Staroměstském náměstí, se zaměřovali na cizince a dlouhodobě prý předražovali jízdné. Třeba cesta z centra na pražské letiště se mohla s takovým řidičem prodražit i o tisíc korun.

„Toto nejsou taxikáři, toto jsou podvodníci,“ řekl Českému rozhlasu Janek Rubeš, mimo jiné autor projektu Praha versus prachy, který na praktiky některých pražských taxikářů dlouhodobě upozorňuje.

„Tato skupinka na Staroměstském náměstí je stále spojována s taxikáři, ale v Praze je taxikářů 5 tisíc a veskrze jsou všichni poctiví a jméno jim kazí pouze těchto pár zlodějíčků a podvodníků. Doufám, že teď už jméno nejen Praze, ale i ostatním kazit nebudou.“

Praha se dlouhodobě potýká s problémy s předraženým jízdným a nedaří se jí vybírat ani pokuty. Pražský magistrát uložil od roku 2002 taxikářům pokuty za 213 milionů korun, vybrat se mu ovšem nepodařilo ani desetinu celkové částky.

ČTK, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme