Policie zatím kupčení s hlasy na Ústecku neprokázala

V Ústeckém kraji je zatím sečteno asi procento volebních okrsků, zejména v menších obcích. Mezi nimi jsou i Staňokovice na Litoměřicku. Jedna ze tří obcí, kde se vyskytl takzvaný volební turismus. Policie také prověřuje údajné kupčení s hlasy. Nic se jí ale zatím prokázat nepodařilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto.

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Těsně před volbami se tu počet voličů zvýšil z osmadvaceti na čtyřicet devět. K podobnému jevu došlo i v Hřensku na Děčínsku a Moldavě na Teplicku. Sdružení Transparency International už oznámilo, že chce proto navrhnout změnu zákona, která by takový postup znemožnila.

Volby v Ústeckém kraji také poznamenalo kupčení s volebními hlasy. Přestože tyto zprávy přišly včera a i dnes z některých míst opakovaně, policii se zatím nepodařilo nic prokázat.

Veronika Kindlová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme