Policie znovu navrhla obžalovat exstarostu Náchoda za prodej pivovaru

Policie opět navrhla obžalovat bývalého starostu Náchoda Oldřicha Čtvrtečku z ODS kvůli údajným machinacím při prodeji městského pivovaru. Policisté Čtvtečku viní z toho, že ve výběrovém řízení neakceptoval jako hlavní hodnotící kritérium kupní cenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivovar Flying Dog Brewery v americkém městě Frederick | Zdroj: ČTK

Město prodalo pivovar v roce 2009 liberecké firmě LIF, která ovládá i pivovary ve Svijanech a v Malém Rohozci, za 150 milionů korun. Přitom jiný zájemce, firma PMS Přerov, která provozuje pivovary Hanušovicích, Přerově a v Litovli, nabídla o 35 milionů víc.

Čtvrtečka tvrdí, že soutěž byla v pořádku. Starosta už byl v minulosti jednou obžalován pro trestné činy porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Okresní soud v Náchodě ale spis vrátil státnímu zástupci k došetření.

„Při výběrovém řízení ohledně prodeje stoprocentního podílu akcií Pivovaru Náchod neakceptoval hlavní hodnotící kritérium pro výběr nabyvatele, kterým byla nejvyšší nabídková kupní cena. Následně byla vyhodnocena jako nejlepší nabídka obchodní společnosti ve výši 150 milionů korun, přestože jiný zájemce nabídl částku 185 milionů korun,“ říká mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej s tím, že městu tedy vznikla škoda ve výši 35 milionů korun.

V případě prokázání viny za porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele by Čtvrtečkovi hrozilo až desetileté vězení.

Tereza Bartůňková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme