Policii v Praze zaměstnali falešní oběšenci

Pražská policie od rána několikrát vyjížděla k falešným oběšencům. Figuríny na několika místech Prahy rozvěsila neznámá skupina lidí, která si říká PRAK. Její členové tak prý chtějí upozornit na současnou 'vládu peněz', která prý vede lidi k zoufalým činům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská policie 9. ledna od rána vyjížděla k figurínám oběšenců | Zdroj: ČTK

Na internetové stránce PRAK se píše, že v posledních měsících počet těch, kteří umírají z vlastního rozhodnutí, stoupá. Za sebevraždou prý stojí stále častěji ekonomické důvody.

„Opakem individuálního zoufalství je solidarita, opakem pasivity je společná akce proti nespravedlnosti. Právě proto nechceme mlčet, právě proto visí figuríny oběšených v pražských ulicích. Naše akce je pouze prvním viditelným vyjádřením nesouhlasu a odporu. Další budou následovat,“ píše se na internetových stránkách PRAKu.

Policisté společně s hasiči sundávali oběšence například na Letné nebo na Štefánikově mostě.

„Policisté po konzultaci s pracovníky pražského magistrátu hlavního města Prahy všechny tyto případy evidují a prošetřují, zda se nejedná o přestupek proti veřejnému pořádku. Pokud by tato skutečnost byla potvrzena, celou věc by pak předali příslušné městské části k vyřízení ve správním řízení,“ dodává mluvčí Jana Rösslerová.

Anna Königsmarková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme