Policista se sousedům kvůli výbušninám omluvil dopisem. Prý jde o nedorozumění

Policista, který je podezřelý, že v panelovém bytě ve Velkých Hamrech shromažďoval výbušniny, dokonce i nebezpečný pentlit, je na svobodě. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho zatím z ničeho neobvinila a bude ho vyšetřovat na svobodě. Muž sousedům zaslal omluvný dopis a celou záležitost označuje za nedorozumění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, policejní auto (ilustrační foto)

Policie, policejní auto (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Inspekce objevila podezřelé chemikálie při domovní prohlídce poté, co policistu z obvodního oddělení Tanvald zatkla kvůli podezření ze závažného trestného činu. Po tom, co inspekce policistu vyslechla, musela podle mluvčí Radky Sandorové podezřelého pustit po 48 hodinách ze zákonných důvodů z policejní cely.

"Musíme počkat, až ty materiály, které jsme zadrželi při domovní prohlídce, budou podrobeny znaleckým zkoumáním," řekla mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S obyvateli domu, kde měl policista přechovávat výbušniny, mluvila reportérka Ivana Bernáthová

Policista je na svobodě, doma ve Velkých Hamrech se ale zatím neukázal. Jeho sousedka ze 7. patra, kterou také v úterý hasiči kvůli podezřelému nálezu v bytě evakuovali, se nebojí, že by s ním byly do budoucna další problémy.

"Já mu věřím, on píše, že tam žádný třaskaviny neměl, tak já nevím." Důchodkyně odkazuje na dopis na domovní nástěnce, který podezřelý policista nadiktoval někomu z dalších sousedů. Jedná se o omluvný text s vysvětlením.

„Ujišťuji vás všechny, že situace byla neoprávněně vyhrocená zasahujícími složkami, kdy žádné přímé nebo nepřímé nebezpečí nějaké katastrofy nehrozilo. V celé věci se jedná o jedno velké nedorozumění. V bytě se žádné výbušniny ani jiné nebezpečné látky nenacházely,“ píše se v textu.

Někteří lidé mají stále obavy

Dopis si už stihli přečíst všichni v domě. „Já nevím, jsem z toho zmatený. Furt někde něco jiného slyším. Že to bylo nebezpečné, zas tady píšou, že ne?,“ říká pan Standa. Víc ale věří policii. „Ti jsou odborníci,“ myslí si a přiznává, že pro propuštění policisty mají někteří obyvatelé obavy.

Další policistova sousedka paní Lenka má smíšené pocity. „Nevím pořád, co si o tom mám myslet. Bála jsem se ten den, když jsem se dozvěděla, že je evakuace baráku. Víme, co je ve světě, co se může stát taky,“ přemítá.

Vzpomněla si prý i na nedávné události ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Samozřejmě, to se mihne každému. A myslím, že z toho popudu, co se může stát, tyhle bezpečnostní složky takhle reagovaly. Někdo říká, že přehnaně, ale já si to nemyslím.“

Policista podezřelý z uchovávání výbušnin je sice na svobodě, otázkou je, zda půjde do služby.

"Se svým podřízeným jsem měl jenom samé dobré zkušenosti. Jedná opravdu o dobrého policistu.který své úkoly plní řádně, tak jak má. Nikdy s ním žádné problémy nebyly. Jestli se vrátí do služby, o tom nerozhoduji já,“ říká šéf tanvaldského policejního obvodu Jan Hlubuček.

Rozhodne o tom krajský ředitel policie v Liberci, jakmile dostane oficiální vyjádření policejní inspekce.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme