Policisté a plavební správa začali intenzivně kontrolovat Dalešickou přehradu

Státní plavební správa a policisté přitvrdili v kontrolách Dalešické přehrady. O bezvládí na hladině informoval Český rozhlas minulý týden. Od té doby policisté a pracovníci Státní plavební správy kontrolovali přehradu už dvakrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zasahuje na Dalešické přehradě | Foto: Policie ČR

Největší problémy dělají rychlé čluny. Někteří majitelé příliš riskují, ohrožují plavce, rybáře a vlnobití podle chataře Stanislava Bednáře ničí břehy.

„Podemílá to břehy a i z toho důvodu padají do vody stromy. A pak jezdí tam u pláže a tam jde zase o lidi, o život,“ líčí Bednář.

Přímo na hladině policisté jen za poslední týden rozdali už 11 pokut. Mimo jiné i za rychlou jízdu ve skluzu a vytváření vlnobití, což je na Dalešické přehradě přísně zakázané.

Podle rybáře Zdeňka však běžné pokutování moc nepomáhá. „On na to má, když tady má za milion takovou loď, tak co je pro něj 1000 korun. Byl jsem svědkem, že ho třikrát za den vyflastrovali, ale on nad tím mávne rukou a jezdí dál,“ dodává.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme