Policisté kvůli památce zesnulých varují před zloději na hřbitovech

Policisté jsou kvůli Dušičkám ve střehu. Svátek zesnulých totiž každoročně láká na hřbitovy vedle pozůstalých také zloděje. Ti se nejčastěji zaměřují na auta zaparkovaná před hřbitovy nebo osobní věci, které lidé nechávají položené u hrobů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asistenti prevence kriminality při krátké poradě v terénu | Foto: Michal Trnka

„Řidiči by se vždy měli ujistit, že na sedadlech a jiných odkládacích plochách ve vozidle nenechali viditelně odložené cenné věci jako jsou kabelky, kufříky, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky a peněženky,“ radí kutnohorská policejní mluvčí Vendula Marečková, jak se před zloději bránit.

„Lidé by si také měli hlídat volně odložené kabelky a tašky. Pokud mají možnost upevnit ozdoby na hrobech, ať tak učiní. Znesnadní tak jejich odcizení,“ dodává Marečková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S asistenty prevence kriminality natáčel reportér Michal Trnka

Například na největším kutnohorském hřbitově hlídkují každý den asistenti prevence kriminality, kteří tak pomáhají městským strážníkům. Miroslav Zahradník se společně se svými dvěma kolegyněmi snaží na hřbitově oslovit především starší pozůstalé. Právě ti totiž bývají častým cílem zlodějů.

Asistenti prevence kriminality se snažili strávit v předdušičkových dnech na hřbitově co nejvíc času. Možná i díky tomu zatím žádné větší problémy se hřbitovními zloději v Kutné Hoře nebyly.

Asistenti prevence kriminality na kutnohorském hřbitově | Foto: Michal Trnka

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme