Policisté na Českolipsku a Zlínsku kontrolovali motorkáře. Nejčastěji rozdávali pokuty za rychlost

Policisté o víkendu kontrolovali motorkáře. U oblíbených tras motocyklistů na Českolipsku, Liberecku a Zlínsku měřili rychlost, u každého kontrolovaného řidiče pak prováděli test na alkohol, u některých i na drogy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní kontrola motorkářů na Českolipsku | Foto: Ivana Bernáthová

I když se počet nehod motorkářů letos mírně snížil, stejně jich letos policie šetřila podle dopravního komisaře Jana Friesera hodně. „Došlo k jednomu úmrtí motocyklisty. Těžce zraněných máme čtyři a lehce zraněných celkem 45,“popsal.

Nejčastější příčinou nehod motorkářů je podle policistů nepřiměřená rychlost a taky nevyježděnost na silných strojích.

„Udělat si papíry je jedna věc. Po autoškole by se ale lidé měli shánět po někom zkušeném, kdo má svoje motoškoly, kde učí například zásady toho, kam se dívat při jízdě. Na rozdíl od auta totiž platí, že kam se na motorce podíváte, tam jedete,“ tvrdí motocyklista Richard.

Policisté v Deštné a Dubé museli na kontroly přejíždět z místa na místo, protože se motorkáři vzájemně informovali a měnili trasy.

Další velkou preventivní akci prováděli policisté v oblasti Buchlovských hor u Uherského Hradiště. Na hlavním tahu tam loni zahynuli dva motorkáři. U zhruba padesátky kontrolovaných motocyklistů ale policie zaznamenala jen dva přestupky.

Policejní kontrola motorkářů na Českolipsku | Foto: Ivana Bernáthová

Ivana Bernáthová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme