Policisté na Ústředním hřbitově v Brně upozorňovali na zvýšené riziko krádeží při Dušičkách

Dnes ráno brněnští policisté upozorňovali svou preventivní akcí na zvýšené riziko krádeží na Ústředním hřbitově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušičky - památka zesnulých | Foto: Ladislav Bába

Policistky z preventivně-informačního oddělení procházely hřbitovem. Rozdávaly lidem letáky a poučovaly je o tom, aby byli obezřetní a hlídali si své věci.

Na největším hřbitově v republice byla i jedna z návštěvnic v souvislosti s probíhajícími Dušičkami, Regina Hronová.

„Cestou od hlavní brány k našemu hrobu jsme nikoho nepotkali. Oceňuji, že se snaží to nějak řešit, ale je obtížné někoho při krádeži chytit,“ zhodnotila preventivní práci policistů.

„Tento hřbitov patří mezi nejrizikovější místa v období Dušiček. Dochází zde ke krádežím, jak už kapesním, tak i krádežím odložených věcí. Během dopoledne jsme se setkali pouze s pozitivními reakcemi. Několik lidí nám řeklo, že už zkušenost s krádeží mají, takže o to víc si teď dávají pozor,“ odůvodnila policejní mluvčí Andrea Straková, proč se vůbec zaměřují na tuto lokalitu.

Brněnská městská a státní policie hlídá i přilehlé parkoviště. Riziko vykradení zaparkovaných aut je také vysoké. Za stěrače aut policistky daly informační letáky. Zvýšený počet krádeží zatím nezaznamenaly.

Simona Bartošová, Radek Luštický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme