Policisté objasnili přepadení tří pražských zlatnictví

Pražští kriminalisté vyřešili tři loupežná přepadení zlatnictví z poloviny ledna. Lupiči kradli nezávisle na sobě během jednoho dne. S tolika loupežnými přepadeními v jeden den se do té doby detektivové nesetkali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva ozbrojení lupiči přepadli zlatnictví v Jedlové ulici v Plzni-Slovanech

Dva ozbrojení lupiči přepadli zlatnictví v Jedlové ulici v Plzni-Slovanech | Zdroj: ČTK

Lupiče z prvního zlatnictví v Soukenické ulici policisté dopadli už po pěti hodinách. Druhého, který loupil v Koněvově ulici, se jim podařilo najít i díky tomu, že už byl dřív trestaný.

Pachateli třetího přepadení v ulici Pod Pekárnami byli podle vedoucího oddělení loupeží Jiřího Zábrodského dva Gruzínci.

„Jsou to osoby, které se pohybují po světě, po Evropě, živí se pácháním trestné činnosti. Co máme zmapováno, tak v poslední době žili zhruba tři čtvrtě roku v Čechách. Pořád stoprocentně nevíme, kdo to je, a teprve budeme mít přesně ztotožněné tyto osoby,“ uvedl Zábrodský.

Všichni lupiči si dohromady odnesli zlato a šperky za zhruba 15 milionů korun. Třem zadrženým mužům hrozí až patnáctileté vězení, jednomu dvanáctiletý trest.

Petr Medek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme