Policisté obvinili po protiromské akci v Duchcově na Teplicku čtyři muže

Dva muži skončili v nemocnici po sobotní protiromské akci v Duchcově na Teplicku. Jednoho z nich lékaři propustili po ošetření oděrek domů. Policisté zadrželi a následně obvinili čtyři lidi. Konflikt souvisí s napjatou situací, která v Duchcově panuje od května, kdy tu skupina Romů napadla manželský pár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střet policie se sympatizanty Dělnické strany sociální spravedlnosti v Duchcově | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„V pozdních nočních hodinách došlo v Duchcově nejprve k slovnímu a následně i fyzickému napadení dvou mužů. Jeden z těchto mužů byl ošetřen v nemocnici, druhý byl hospitalizován,“ říká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Jeden z mužů napadl i policistu.

Incident už prošetřuje Služba kriminální policie a vyšetřování. „V souvislosti s tímto případem jsme zadrželi čtyři muže. Celou věc dokumentujeme a zjišťujeme okolnosti, jak k tomu došlo,“ dodává Hyšplerová.

Policisté obvinili čtyři muže z trestného činu ublížení na zdraví s rasovým podtextem. Státní zástupce podal u všech návrh na vzetí do vazby.


Policisté zadrželi po protiromské akci v Duchcově na Teplicku čtyři muže

Pavla Firbacherová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme