Policisté obvinili příbuzného zavražděné dívky z vraždy a znásilnění

Policisté obvinili 25letého muže podezřelého z vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Podle některých informací je muž příbuzným zavražděné dívky. Obviněn je ze zvlášť závažného zločinu vraždy a znásilnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klášterec nad Ohří: Pietní místo před školou, kam chodila zavražděná devítiletá dívka | Foto: Jan Bachorík

V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest. Vazební jednání má ústecký soud naplánované na pátou hodinu odpolední. Výsledek by mohl být jasný zhruba o hodinu později.

Policisté ale nepředpokládají, že vzhledem k vážnosti trestného činu, by pravděpodobný vrah mohl opět na svobodu.

Muž byl dopaden už včera večer, pouhý den po nálezu mrtvé dívky. Vyšetřování tím ale nekončí. Kriminalisté i dál sbírají důkazy.

Strážníci i nadále budou ve zvýšené míře dohlížet na bezpečnost dětí u základních škol v Klášterci nad Ohří. To mimochodem dělali i dosud, například jako v dalších městech známém dohledu u přechodů. Opatření mají trvat do odvolání. Rozhodlo o tom na své dnešní schůzce vedení města, školy a městské policie.

Podle slov ředitelky základní školy, kam dívka chodila, je ve městě cítit mírné uklidnění situace. Rodiče ale i dál chodí pro své děti přímo ke škole. Právě rodičům i dětem jsou stále k dispozici pracovnice kadaňské pedagogicko-psychologické poradny i školní psycholožka.

Holčičku hledali spolu s policisty i hasiči a dobrovolníci od úterního večera. Následně ji ale ve středu našli kousek od Klášterce mrtvou.

Jan Bachorík, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme