Policisté odložili případ lesního požáru u Bzence, pachatele nenašli

Kriminalistům se ani po sedmi měsících nepodařilo vypátrat pachatele, který má na svědomí loňský lesní požár u Bzence na Hodonínsku. Koncem května při něm shořelo 160 hektarů borového porostu. Šlo o jednu z největších přírodních katastrof v republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči již druhý den bojují s rozsáhlým lesním požárem u Bzence na Hodonínsku | Zdroj: ČTK

Policie případ šetřila pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. V ohnisku požáru a jeho širším okolí se našly balistické stopy, ale ukázalo se, že se vznikem požáru nemají přímou souvislost. Jasno do vyšetřování nevnesli služební psi ani svědci.

„Jako nejpravděpodobnější příčina byla stanovena nedbalost při kouření nebo zakládání ohně v přírodě. Vzhledem k tomu, že do současné doby se policejním orgánům nepodařily zjistit skutečnosti, které by vedly ke konkrétní osobě pachatele a umožňovaly by tak zahájit trestní stíhání, byl případ odložen,“ řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.

V oblasti nazývané Moravská Sahara shořelo minulý rok v květnu celkem 165 hektarů lesa. Lesům České republiky vznikla škoda 27 milionů korun. Nebývale rozsáhlý požár likvidovalo několik dní téměř 1500 hasičů.

Igor Maňour, Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme