Policisté prohledávali domy v problémových částech Karviné

Policisté od rána kontrolovali městské domy v Karviné. Vyrazili do problémových lokalit, kde žijí sociálně nepřizpůsobiví, a navštívili asi třicet bytů. Snažili se zjistit, jestli se doma nezdržují děti, které by měly být ve škole. Hledali také nelegální nájemníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zátah městské policie v Karviné proti nepřizpůsobivým obyvatelům | Zdroj: ČTK

„Provedeme kontrolu v bytech, jestli ty byty nejsou náhodou neoprávněně obývány, případně provedeme kontrolu osob, které se tam budou nacházet,“ potvrdil před začátkem akce policejní ředitel Jaroslav Novotný.

Ve dvou rodinách policisté našli školou povinné děti. Jejich matky tvrdily, že jsou nemocné, potvrzení lékaře ale nepředložily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kontroly městských domů v Karviné sleduje redaktorka Andrea Čánová

„Tady řeším nejčastěji záškoláctví, potom pracujeme s rodinami. Děti často nemívají omluvenky od lékaře, takže tam chodíme my, kontaktujeme se se školou a kontroluje se to,“ vysvětlila Adriana Žídková z karvinské radnice, která se účastnila i dnešní kontroly.

V loňském roce policisté při podobné akci přistihli dvacet záškoláků a třicet nelegálních nájemníků.

Problémové lokality pak strážníci namátkově kontrolují od začátku roku. Zaměřují se na hospody, hrací automaty, rušení veřejného pořádku a pouliční kriminalitu. Už při jedné z prvních akcí zadrželi dva celostátně hledané a chytili zloděje auta přímo při krádeži.

Program „nulové tolerance“ vůči nepřizpůsobivým obyvatelům funguje i v dalších městech v kraji, například v Bohumíně nebo Karviné.

Andrea Brtníková, Kristina Winklerová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme