Policisté řeší v noční Praze násilí, vloupání i výtržnosti

Na tři stovky policistů jako obvykle chránily bezpečnost lidí v noční Praze. Cílem kontrol je rušení nočního klidu a také kriminalita v metropoli. Reportér Českého rozhlasu Miroslav Dvořák jezdil s jednou z motorizovaných hlídek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Policisté se zaměřili především na diskotéky, problematické lokality jako jsou parky či odlehlá místa. Záběr mužů zákona je opravdu komplexní a zasáhnul celou Prahu.

Hlídka zamířila nejprve do pražských Košířh, kde došlo k požáru rodinného domku, který byl plný odpadků. Při zásahu se zranil jeden hasič. Příčina požáru se vyšetřuje včetně podezření na kriminální činnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Miroslav Dvořák se účastnil noční služby pražských policistů

Poté byla hlídka přivolána k případu do Italské ulice, odkud bylo hlášeno rušení nočního klidu. Na místě byli 4 jednotky a strážníci městské police. Při vyšetřování byl napaden jeden policista.

„Nyní se nacházíme v pražských Nuslích, kde byl hlídkou nalezen nahý a zbitý muž. Na místě je v tuto chvíli sanitka a muže vyšetřuje,“ dodává Dvořák. Kvůli své opilosti nebyl muž schopný výpovědi a byl převezen na policejní služebnu.

Policisté z policejní motorizované jednotky se pohybují víceméně na základě oznámení občanů, ale také provádějí kontrolu a prevenci v místech, která jsou vyhlášena jako problematická.

Během noci bylo v celé Praze předvedeno na služebny Policie České republiky 17 osob.

Michaela Vydrová, Eva Presová, Miroslav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme