Policisté rozehnali pravicové extremisty ve Varnsdorfu vodním dělem

Dav asi 500 osob se pokusil proniknout k ubytovně ve Varnsdorfu, kde bydlí nepřizpůsobiví obyvatelé. Policisté jim zatarasili cestu na mostě přes řeku Mandava. Vzduchem létaly kameny a pivní lahve, policie proto odpověděla vodním dělem a taktickými rozbuškami, které demonstranty rozehnaly. Policie 9 účastníků zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střety demonstrantů s policií ve Varnsdorfu | Foto: Filip Jandourek

Do akce byla poté nasazena jízdní policie, která demonstranty dále rozdělila. Policistům se podařilo dostat situaci pod kontrolu a dav od ubytoveven vytlačit.

Demonstranti se rozešli po městě, kde v ulicích hlídkoval velký počet policistů. Večer se situace zcela uklidnila.

Účastníci demonstrace se shromáždili odpoledne na náměstí ve Varnsdorfu. Jednalo se z části o extremisty a z části o místní obyvatele.

Dav se pak vydal ulicí Partyzánů k ubytovně Sport a k ubytovně na třídě T. G. Masaryka. Jedná se o místa, kde bydlí nepřizpůsobiví obyvatelé. Oblast byla uzavřena policisty, která demonstrantům přístup k ubytovnám zamezila.

Policisté dnes také zadrželi u Varnsdorfu muže, který na ně zaútočil plynovou pistolí. Muž cestoval v autobusu směřujícím z demonstrace v Novém Boru do Varnsdorfu.

Příznivci ultrapravice se sešli i večer v Rumburku. Demonstrovali ale poklidně a policie nemusela zasahovat.

Na dnešních demonstracích příznivců krajní pravice na Šluknovsku policie zabavila celkem asi 12 zbraní.

Ivana Bernáthová, Ľubomír Smatana, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme