Policisté rozkryli nejrozsáhlejší případ sexuálního obtěžování dětí v Česku. Týká se minimálně 153 dívek

Ústečtí policisté ve spolupráci se slovenskými kolegy dopadli 21letého muže z Děčína. Je podezřelý ze sexuálního obtěžování desítek dětí přes sociální sítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zrcadlo, děvče, holčička, násilí | Foto: Fotobanka Freeimages

Ústečtí policisté rozkryli nejrozsáhlejší případ sexuálního obtěžování dětí v Česku. Obviněný Jaroslav Půlpán z Děčína podle policie kontaktoval pod smyšlenou identitou přes sociální sítě tisíce dívek mladších 15 let. Snažil se od nich vylákat fotky a videa se sexuální tematikou. Pokud odmítly, vyhrožoval jim zveřejněním už získaných fotografií. Muže dopadli policisté na Slovensku.

„Vydával se za policistu, který vyšetřuje mravnostní trestní kriminalitu, za gynekologa nebo za psychologa. Většinou se vydával za dívku, která má lesbické sklony,“ popsal metody 21letého Půlpána ústecký kriminalista v utajení. „Děti mu chtěly nějakým způsobem pomoct,“ vysvětlil motivaci obětí.

Sexuální obtěžování nebo násilí zažila více než třetina Čechů. Většina z nich se to ale bojí nahlásit

Číst článek

„Jedná se podle nás o nejrozsáhlejší případ tohoto druhu v České republice. Jde o 153 skutků jednoho pachatele, který je obviněn celkem ze sedmi trestných činů, z nichž nejzávažnější je sexuální nátlak,“ doplnil vedoucí ústecké kriminálky Martin Charvát.

Podle policie se počet poškozených dívek zřejmě ještě zvýší. Obviněnému Jaroslavu Půlpánovi hrozí až 12 let vězení.

Tomáš Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme