Policisté šetří rozkrádání čerpadel v jihlavské firmě Bosch

Policisté vyšetřují milionový podvod v jihlavské továrně Bosch Diesel. Podle informací Radiožurnálu několik zaměstnanců obchodovalo s výrobky firmy na černém trhu. Vedení společnosti kvůli tomu už v úterý propustilo 25 lidí. Případ na Vysočině nemá obdoby.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihlavská továrna Bosch Diesel řeší rozkrádání čerpadel

Jihlavská továrna Bosch Diesel řeší rozkrádání čerpadel | Foto: Lucie Maxová

Na případ se přišlo náhodou. Při domovních prohlídkách kvůli výrobě nelegálních cigaret policisté objevili například čerpadla, která Bosch vyrábí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ rozkrádání v jihlavské továrně Bosch sleduje reporérka Lucie Maxová

Žádné obvinění zatím nepadlo, kriminalisté ale na případu intenzivně pracují. Konkrétní škody vedení společnosti nevyčíslilo, půjdou prý rozhodně do milionů korun.

„Předpokládáme, že škoda půjde do milionů. Po upřesnění škody ze strany vedení poškozené firmy nevylučuji, že může stále narůstat,” řekla jihlavská policistka Dana Čírtková.

Dodala, že tak rozsáhlý případ rozkrádání v soukromé firmě dosud na Vysočině nevyšetřovali.

Mezi pětadvaceti propuštěnými zaměstnanci jsou technologové, mistři i vrcholný management. Zatím ale není jasné, jestli byli zapleteni do podvodu všichni.

„Něco takového se říká, ale oficiálně nám nebylo řečeno nic. Do toho zatím nevidíme, říká se, že to vyšetřuje kriminálka, ale podrobnosti opravdu nevíme,“ řekla Českému rozhlasu jedna ze zaměstnankyň.

Představitelé jihlavského Bosche, který je největším zaměstnavatelem v kraji Vysočina, se k případu odmítají vyjadřovat, protože podle nich jde o interní záležitost firmy.

Martin Hromádka, Eva Presová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme