Policisté ukončili prohledávání domu zastřeleného podnikatele Housky

Policie dnes ráno ukončila zajišťování stop a prohledávání domu podnikatele a člena sociální demokracie Romana Housky. Dům policisté prohledávali víc než 30 hodin. Vše chtěli důkladně prohlédnout. Přítele bývalé ústecké hejtmanky Jany Vaňhové zastřelil v pondělí večer před jeho chomutovským domem zatím neznámý pachatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům, kde bydlel Roman Houska | Foto: Jan Beneš

Policisté celou oblast uzavřeli a důkladně prohledávali jak samotný dům, tak také pozemky v blízkosti. Právě členitost samotného domu byla hlavní příčinou tak dlouhého zásahu.

„Dům není nijak obrovský, ale protože pozemek okolo je poměrně členitý, garáž je zvlášť od domu, tak vzhledem k důkladnosti prohlídky, která je nutná, trvalo prohledávání dlouho,“ říká právník Jany Vaňhové, partnerky zastřeleného Housky, Michael Kis.

Jana Vaňhová snaší ztrátu přítele těžce, Kis ale popřel informaci, která se objevila v některých médiích, že by se zhroutila.

„To samozřejmě mohu vyvrátit. Oba dny jsem s paní Vaňhovou osobně byl. Její stav odpovídá tomu, co se v rodině stalo. Zabili ji dlouhodobého partnera, tak to i snáší. Ke zhroucení nedošlo, ale jisté problémy má,“ potvrzuje Kis.

Teď policisté prohledávají okolí vily. Do pátrání se zapojili i speciálně vycvičení psi. Není ale jasné, co hledají.

Romana Housku nalezl v pondělí večer před jeho vilou podnikatel, který s ním měl sjednanou schůzku.

Podle zatím nepotvrzených informací zemřel po zásahu do hlavy. Zároveň měl mít i dvě střelné rány na hrudi. Podle některých informací byl vrah profesionálem. Místní totiž většinou žádnou střelbu neslyšeli a vše nasvědčuje tomu, že vrah použil zbraň s tlumičem. Policie uvalila na celý případ informační embargo.

51letý Roman Houska byl členem krajského výboru České strany sociálně demokratické a místopředsedou okresního výboru. Patřil ke skupině, která se vymezila proti bývalému krajskému předsedovi ČSSD Petru Bendovi, který pak spolu s Jiřím Paroubkem založil jinou politickou stranu.

Roman Houska (na snímku z 8. ledna 2005) | Foto: ČTK

V minulosti byl také nepravomocně odsouzen k podmíněnému trestu za to, že najížděl autem na strážníka. V roce 2012 Houskovi úřady zabavily řidičský průkaz, protože se odmítl podrobit dechové zkoušce na přítomnost alkoholu.

Byl také podezřelý z toho, že v 90. letech vyhrožoval podnikatelům a vydíral je, protože se účastnili dražeb budov, které chtěl sám vlastnit.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme