Policisté v česko-polském pohraničí znovu kontrolují stánky s alkoholem

Kvůli otravám metanolem v Polsku má plné ruce práce i česká policie. Hlavně v pohraničí prověřuje všechna prodejní místa, kde Poláci rádi nakupují kvůli nižším cenám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol neznámého původu | Foto: Lucie Maňourová

„V podstatě jsme byli kontaktováni ohledně čtyř úmrtí a čtyř intoxikací metylalkoholem,“ říká o spolupráci s polskou policií Dalimil Sypták z krajského policejního ředitelství v Ostravě. Podrobnosti ale zatím říct nelze.

„Určitě se zabýváme jak kamennými obchody, tak i těmi jednorázovými stánky, případně těmi novinovými stánky. To zaměření je, řekl bych, široké,“ doplnil pouze.

Přehrát

00:00 / 00:00

V česko-polském pohraničí natáčel reportér Martin Knitl

Jde především o Karvinsko a například obce, jako jsou polské Golkowice. K nejbližšímu českému obchodu je to pár set metrů, hned u hraničního mostu, potvrdili dva tamní obyvatelé. Třeba pan Janusz, který kauzu metanol popisuje jako důležité, vážné a silné téma.

„Místní ale teď mají docela obavy z nákupů bezprostředně za hranicí. Hodně se tady o tom mluví, všichni ale znají rizika, která plynou z pokoutných nákupů, zvlášť alkoholu,“ říká pan Janusz.

Jeho sousedka, paní Maria, se příliš nediví tomu, že právě v této vesnici se objevily první případy otravy. Kdo chce pít hodně a za málo peněz, riskuje.

„Já myslím, že prostě hojně užívali alkohol. Přitom ta zpráva o nebezpečí byla známá, bylo to v médiích. Lidé jsou nezodpovědní, že ještě kupují takový alkohol,“ má jasno paní Maria, která potvrzuje obavy z českého alkoholu v Golkowicích.

Přesto ale Česká republika hraje důležitou roli a souvisí to s nedávnou aférou u nás. Policie by měla mimo jiné objasnit, zda se otrávené pití v Česku jen prodávalo, anebo i vyrábělo.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme