Policisté v tyto dny řeší desítky případů vykradených chat a chalup

Krádeže v chatách a chalupách trápí řadu lokalit po celém Česku. Policisté teď řeší mnohem více krádeží než v jiných obdobích roku. Chataři se totiž po zimě vrací do rekreačních oblastí a policii právě vykradené chaty nahlašují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chatová osada | Foto: Jan Rosenauer

Například na Trutnovsku vyjíždějí teď poměrně často k těmto případům. „Teď po zimě se vrací spousta turistů na své chalupy, kde zjišťují že došlo k nějakému poškození, vloupání do chalup. Samozřejmě my věc řešíme, jezdíme na místa. Provádíme i preventivní akce. Policisté nechávají cedulky při kontrolách těchto chat, že jsme je navštívili,“ řekl za trutnovskou policii Libor Špráchal.

Podle kriminalistů je ale důležité, aby v případě, že se zjistí vloupání do chaty či chalupy, nebylo ničím manipulováno a byla přivolána policie.
Podle policie většinou nejde o jednotlivé krádeže, ale bývá to spíš sériová trestná činnost. Najít pachatele, ale často bývá velmi obtížné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řadu vloupání do chat řeší policie na Trutnovsku. Podrobnosti přinesl v Ranním Radiožurnálu reportér Martin Pařízek.

„Pokud se nám podaří tuto skupinku nebo jednoho člověka zadržet, tak většinou do toho spadne více objektů. Daří se nám to průběžně – nemůžu říct, že každého pachatele samozřejmě odhalíme. Problém je v tom, že jsou to odlehlá místa, kde nejsou žádní svědci,“ přiblížil Špráchal.

Martin Pařízek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme