Policisté vyšetřují příčiny požáru filmových kulis na Barrandově, hasiči už odjeli

Policisté vyšetřují, proč hořelo v areálu filmových studií na pražském Barrandově. Na místě ohledávají požářiště. Kvůli rozsáhlému ohni včera hasiči použili vodní děla a na místě zasahoval i vrtulník. Předběžnou škodu zatím kriminalisté odhadují zhruba na 100 milionů korun. Požár většinu filmových kulis zničil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli požáru filmových kulis zasahovali hasiči v areálu filmových studií na Barrandově | Foto: ČTK

Hasiči na pražském Barrandově požár definitivně zlikvidovali dnes před sedmou hodinou ráno. „Dva objekty z toho dřevěného městečka jsme zachránili, nicméně máme už určenou předběžnou škodu. A ta bude asi 100 milionů korun,“ řekla jejich mluvčí Pavlína Adamcová.

Hlášení o požáru, který byl vidět na kilometry daleko, dostali hasiči včera v 17:21. Hořelo na ploše 100 krát 100 metrů, kde stály kulisy středověkého městečka, které oheň téměř úplně zlikvidoval a přeskočil i na okolí porost. Živel se hasičům podařilo dostat pod kontrolu už v pátek večer, dohašování ale trvalo až do dnešního rána.

Hasiči uhasili požár kulis na Barrandově, způsobil škodu asi 100 milionů korun

Číst článek

Do hašení se zapojilo sedm jednotek profesionálních a 17 jednotek dobrovolných hasičů, vojenská cisterna z letiště ve Kbelích a pomáhal také vrtulník. Tři zasahující hasiči museli být ošetřeni kvůli únavě a přehřátí.

Hořely rozlehlé kulisy na přilehlém pozemku barrandovských ateliérů. Kulisy připomínají středověké městečko z 13. a 14. století, natáčí se v nich totiž historický seriál Knightfall věnovaný posledním letům existence řádu templářů.

Podle šéfa barrandovských studií Petra Tichého je Knighfall nejzajímavějším a největším letošním projektem tamních ateliérů. Američtí producenti, kteří tam seriál natáčejí pro History Channel, by v Česku měli utratit přes 2 miliardy korun Hodnota kulis by se měla pohybovat v desítkách milionů korun.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme