Policisté z Hranic odhalili tři skupiny výrobců a distributorů drog

Speciální drogový tým z Hranic na Olomoucku odhalil tři skupiny výrobců a distributorů drog. V jediném týdnu při domovních prohlídkách zajistili varny pervitinu i speciální stan na pěstování konopí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní razie na výrobce drog | Foto: Policie ČR

Čtyřem osobám policisté už sdělili obvinění, jeden člověk je ve vazbě. Vyšetřovatel Jaroslav Šulák Radiožurnálu řekl, že skupiny pracovaly nezávisle na sobě.

„Proběhlo několik domovních prohlídek, nebytových i bytových prostor, kde jsme zajistili větší množství prostředků k výrobě těchto látek a pěstování konopí setého, zvaného marihuana,“ uvedl.

Doplnil, že policisté zadrželi celkem 13 osob. „Zadržených osob bylo daleko více. Vzhledem k tomu, že případy jsou stále v rozpracování, nevíme jestli bude obvinění rozšířeno i na další osoby,“ doplnil Šulák.

Podle policie jde o největší drogový případ za posledních deset let na Hranicku. Na akci, která měla krycí název Merkur, pracovali policisté několik měsíců.

Jana Zemková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme