Policisté z Kobry hledají na Karlovarsku nelegálně dovezenou naftu, zadrželi 3 lidi

Policejní tým Kobra dnes zadržel v Karlovarském kraji tři muže podezřelé z daňových úniků. Údajně se jich dopustili při dovozu topného oleje a nafty z Německa. Policisté, celníci a pracovníci finančního úřadu zasahovali na čtyřech místech v regionu. V Novém Kostele na Chebsku kontrolovali firmu na výrobu dřeva.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciální policejní útvar Kobra zabránil možnému podvodu při obchodování s pohonnými hmotami (ilustrační foto)

Speciální policejní útvar Kobra zabránil možnému podvodu při obchodování s pohonnými hmotami (ilustrační foto) | Foto: Speciální skupina pro boj proti velkým daňovým únikům a daňové kriminalitě Kobra

Do Nového Kostela dorazila zásahových vozidel kolem osmé hodiny ráno.

„Viděla jsem kolonu aut, které jela k fabrice bez majáků. Zabrzdili, vyskočili – to je všechno,“ říká svědkyně události.

Policisté pak začali s domovními prohlídkami a kontrolou skladů. Celníci odebírali vzorky z nádrží osobních i nákladních vozů.

Provoz firmy ale pokračoval prakticky bez omezení zaměstnanců. „Nevěděl jsem ani, že tady jsou, až teď po obědě,“ říká jeden z nich.

Tým mimo jiné zasahuje také v Lubech na Chebsku a v Údrči na Karlovarsku.

"Dnešního dne karlovarská Kobra zahájila realizaci případu pod krycím názvem HABU 1. Jde o podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa do České republiky," řekla ČTK mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

"Jde o podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa do České republiky. Policisté a celníci provádějí domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor a dále prohlídky vozidel."

"Vyšetřovatelé budou provádět prohlídky a další úkony v trestním řízení po celý dnešní den. Momentálně jsou prováděny výslechy a další úkony v trestním řízení." uvedla Týřová.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme