Policisté zasahují v growshopech ve třetím a devátém pražském obvodu

Policisté se po dvou týdnech od celorepublikové akce zaměřili na Prahu, kde pokračují v raziích na growshopy. Od rána zasahují ve velkoobchodu se zahradnickým zbožím v Praze 3 a v growshopu v Praze 9.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní zásah v growshopu na Nákladovém nádraží Žižkov | Foto: Filip Jandourek

V 9 hodin ráno přijela policie do jednoho obchodu se zahradnickými potřebami na Nákladovém nádraží Žižkov a začala zabavovat vybavení na pěstování rostlin. Osvětlení, vzduchotechniku i další věci přemisťují do pytlů a následně je přemisťují do aut.

Majitel velkoobchodu se cítí nevinný, je jednáním policie znechucen a brání se tím, že neprodává nic, co by přímo podporovalo pěstování konopí, a celou akci považuje za zbytečnou.

Spotřeba marihuany u nás klesá, roste naopak obliba alkoholu

Číst článek

Nezastírá ani obavy, že bude nucen propustit 10 zaměstnanců, obchod zavřít. Bojí se také, že zásah jeho živnost úplně zničí. Na místě je již jeho advokát a společně zvažují, jak se bránit. Majitel si zatím žádné obvinění nevyslechl.

Policie odmítá celou akci jakkoli komentovat, zatím pouze připustila, že razie probíhá na více místech v Praze.

Policejní zásah v growshopu na Nákladovém nádraží Žižkov | Foto: Filip Jandourek

„Je to součástí koordinovaného započetí trestních řízení od 7 listopadu,“ dodal k zásahu ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych a pokračoval:

„Je to reakce na rozhodnutí Nejvyššího soudu, který umožnil pohled na komplexní posouzení sortimentu, který je v těch obchodech prodáván a který jednoznačně slouží kromě jiného i ke zvyšování společenské akceptace protiprávního jednání, kterým pěstování netechnického konopí jednoznačně je.“

Marína Dvořáková, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme