Policistům ujížděl mezi stromy traktorista, který v Beskydech kradl dřevo

Škodu za stovky tisíc korun už mohli podle lesníků napáchat zloději, kteří v Beskydech kradou dřevo. S těžkou technikou najíždějí do horského terénu a berou už nařezané kulatiny. Policistům se při poslední akci podařilo chytit traktoristu, který se jim snažil ujíždět mezi stromy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela muže v traktoru, který kradl dřevo

Policie zadržela muže v traktoru, který kradl dřevo | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Častým důvodem, proč české rodiny topí dřevem, je příliš drahý plyn nebo elektřina. Náklady jsou pro mnoho lidí prostě moc vysoké. Na nový trend ve společnosti už reaguje i kriminální subkultura.

V Beskydech lesníci bojují stále častěji se zloději dřeva. Při poslední razii policisté dopadli muže s traktorem, který si vytvořil zvláštní byznys. V pracovní dny pracoval na smlouvu pro firmu a svážel stromy, o víkendu si pak pro připravené kulatiny přijel traktorem. Nakonec ho ale přistihli policisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ zloděje traktoristy zaujal reportérku Andreu Čánovou

„Byl to pro nás trochu kuriózní případ. My jsme viděli traktor, který vizuálně odpovídal lesnickému traktoru, následně jsme zjistili, že se jedná o traktor, který není schválený pro provoz na komunikacích s tím, že neměl povolení ke vjezdu do lesních porostů. Řidič se snažil hlídce ujet i s nákladem mezi stromy. Následně byl zadržen,“ popsal krajský policejní ředitel Tomáš Tuhý.

V Beskydech se stalo i to, že zloději přijeli s velkým náklaďákem, na skládce dřeva naložili půlku vytěženého materiálu a odjeli.

„Dřevo se krade plošně v rámci celého kraje, krade se ve velkém, protože ceny paliv neustále stoupají. Dřevo navíc leží v lese a někdo riskuje i možnost problémů, když chce ušetřit,“ doplnil Jiří Silvestr ze státního podniku Lesy České republiky.

Zloději už podle odhadů lesníků ukradli z Beskyd dřevo za stovky tisíc korun.

Igor Maňour, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme