Policisty z Plzně poslal soud za útok na bezdomovce na 8 let do vězení

Krajský soud v Plzni dnes poslal do vězení dva policisty Jana Pergla a Lukáše Zahradníka. Za těžké ublížení na zdraví a zneužití pravomoci úřední osoby jim vyměřil osmileté tresty. V říjnu 2013 podle obžaloby napadli v Plzni bezdomovce. Uhodili ho obuškem a poté ho ještě zkopali. Muž o pár dní později zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Státní zástupce pro oba muže navrhoval trest na spodní hranici sazby, která je od osmi do 16 let vězení. Obhajoba naopak požadovala zproštění obou policistů.

Pergl a Zahradník dostali podle obžaloby oznámení, že 57letý bezdomovec obtěžoval ťukáním na okno ženu v ubytovně. Muže našli v nedaleké osadě bezdomovců v Borské ulici. Údajně ho vyzvali, aby šel s nimi na služebnu, podle spisu ho už ale během toho dvakrát praštili přes záda obuškem.

Na přilehlé panelové cestě ho podle žalobce ještě zkopali. Zlomili mu žebro, poranili slezinu a způsobili mu krvácení do břicha. Bezdomovec po několika dnech v nemocnici zraněním podlehl.

Od začátku procesu policisté přiznávali, že se s bezdomovcem setkali, popírali ale, že by proti němu použili násilí. Oba jsou zatím stále ve výkonu služby, pracují ale v kanceláři.

Krajský soud dnes v případu rozhodoval už podruhé. V prosinci 2014 oba policisty pro nedostatek důkazů osvobodil. Vrchní soud v Praze ale případ vrátil zpět do Plzně. Nesouhlasil s hodnocením důkazů a uložil vypracovat znalecký posudek policistů z oboru psychologie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme