Pololetní prázdniny spojené s víkendem lákají do hor lyžaře

Díky pololetním prázdninám začíná některým školákům prodloužený víkend. Tipů, kde ho strávit je bezpočet. V posledních dnech je ale počasí více než přívětivé k lyžařským aktivitám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál Monínec | Foto: Eva Skuhrovcová

Přes metr sněhu nabízí největší středočeský lyžařský areál Monínec. Lyžovat se tu dá na sjezdovce se čtyř sedačkovou lanovkou a zkrátka nepřijdou ani nejmenší návštěvníci. Školáci mohou zavítat třeba do lyžařské školy a osvojit si základy lyžování. Dnes si do tohoto středočeského zimního střediska přijede zalyžovat i prezident Václav Klaus.

Děti i dospělé vyznavače zimních sportů lákají provozovatelé také dalších zimních středisek ve středních Čechách. Třeba v Chotouni u Prahy neustále zasněžují, a tak tu vzniká mimo jiné velká sněhová hromada, ve které bude tunel pro děti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánka na lyže Michala Trnky

Na lyže zve také příbramská sjezdovka Padák, na které leží až půl metru sněhu. Ještě o něco vyšší vrstvu bílé peřiny najdete také na Šibeničním vrchu u Mnichovic. Lyžuje se i v Kvasejovicích, kde je prozatím areál odkázaný pouze na přírodní sníh. Pokud nepřijde velká obleva, budou vleky v provozu dnes i o víkendu také tady.

Počasí nešetřilo sněhem ani v Orlických horách. Přes metr je ho třeba v Říčkách. „Pořád se jezdí na čerstvém přírodním sněhu, který přituhl, postupně se upravil do perfektní podložky,“ popisuje sjezdovky v Deštné za tamní vlekaře Petr Prouza. „K dispozici jsou i snowparky nebo dětské hřiště s boulemi,“ láká Prouza. Upravované jsou i běžecké stopy v regionu. Ubytovací kapacity jsou podle infocentra Orlických hor obsazeny přibližně z poloviny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánka na lyže od Jiřího Fremutha

Školáci z Děčína z Prahy 6 až 10, Karlových Varů či Přerova si užijí dokonce týden volna navíc. Mají totiž už jarní prázdniny. Jiným začínají později.

Michal Trnka, Jiří Fremuth, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme