Pololetní vysvědčení spojili prvňáci v Pardubicích s herním kvízem i pohádkou

Na základních školách se dnes rozdávalo pololetní vysvědčení. Velký kus namáhavé práce se čtením a psaním mají za sebou prvňáci. Za své pětiměsíční úsilí dnes dostali první vysvědčení v životě. Základní školu Pardubice - Dubina navštívil redaktor ČRo Ondřej Wolf.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysvědčení - tečka za školním rokem - ilustrační foto | Foto: Petr Kološ | Zdroj: Český rozhlas

Před samotným předáváním vysvědčení v Dubině nejprve prvňáci počítali u oblíbené interaktivní tabule. Pololetní známky přišly na řadu pak. Byly výborné. Ve dvacetičlenném kolektivu padla jenom jediná dvojka.

Samé výborné dostala i Veronika, jednoduché to ale neměla, změnila školu a musela se sžít s novým prostředím. „Já jsem se hned skamarádila, že mě to tu bavilo,“ řekla.

Přehrát

00:00 / 00:00

U předávání pololetního vysvědčení v Pardubicích Dubině natáčel redaktor Ondřej Wolf.

Kromě češtiny a matematiky dostali prvňáci známky také z předmětu "svět kolem nás" a z tvořivé, hudební i tělesné výchovy.

Zazářila i Terezka. „Když jsem začala psát poprvé do matematiky, tak už jsem z toho byla nadšená, že tam jsou už trochu těžké příklady a tak,“ chválila si výuku.

I přes dobré známky učitelka Hana Kadlecová ví, že stále je co zlepšovat. Třeba držení pera nebo tužky nejde zdaleka všem.

„S tím úchopem psacího nástroje je problém hned, jak dítě začne brát tužku do ruky. V tom by nám měli vyjít vstříc rodiče, je to už třeba ve dvou letech, některé děti třeba ve třech letech, a určitě i paní učitelky v mateřských školách, protože tam také kreslí, malují.“

Za prvních pět měsíců se děti naučily psát a číst jen některé písmena. S počty začaly nedávno.

„Takže tam to trošičku někomu vázlo. Ale ta výuka na interaktivní tabuli je baví, je to hravou formou, oni to chtějí dělat a myslím si, že ty malinké nedostatky, které tam jsou, brzy odstraníme,“ řekla učitelka.

Děti se nekastují, chválila si učitelka

Jinak je ale třídní učitelka první C spokojená. A chválí si i vztahy mezi dětmi. „Čeho si cením nejvíc, že se sžily tak, že jsou si navzájem kamarády, že se nekastují, že netvoří dvojice, skupinky,“ dodala Hana Kadlecová.

Sedmiletí školáci mají teď před sebou deset dní volna. V pátek mají pololetní a od pondělí jarní prázdniny. Řada z nich už ví, co bude dělat – hraní se zvířaty, se sourozenci nebo hraní kuželek.

Pěkné chvíle doma s rodiči jim popřála i učitelka Hana Kadlecová. A za výborné výsledky jim pustila pohádku o Sněhurce.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme