Poničená stezka v Karlových Varech si musí počkat na jarní opravy

Součástí karlovarských léčebných pobytů jsou tradiční procházky po lázeňských lesích. Ty jsou protkány systémem pěšin, které přivádí návštěvníky města k odpočinkovým pavilonům a rozhlednám. Před časem jednu z oblíbených lázeňských pěšin poničila stavební firma. Oprava pořád ještě není hotová a tamním lidem se to moc nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poničená lázeňská stezka nad centrem Karlových Varů | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Není to dobrá věc a Varům to určitě neprospívá. Kdo chce jít na Tři kříže a chce se projít, tak jenom zírá, co je možné ve Varech udělat, aby to opravdu nebylo ku prospěchu,“ říká Zdena, která bydlí v blízkosti stezky pro pěší pod vrchem Tři kříže.

A vůbec se jí nelíbí, že komunikace už je rok a půl v neutěšeném stavu kvůli výstavbě
opěrné zdi blízké stavební parcely. Na pěšině se nejprve objevil betonový sarkofág,
jehož nutnost zdůvodnil ředitel lázeňských Lesů Evžen Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O poničené stezce v Karlových Varech natáčel redaktor Zdeněk Trnka

„To není náš nápad. Je to požadavek energetiků nebo ČEZ, který potřeboval přeložit kabely, ale je to opravdu dočasně, to znamená v řádu několika týdnů půjde veškerý beton pryč,“ sliboval Krejčí.

Místo několika týdnů betonový sarkofág překážel na stezce celý jeden rok. Po stezce se prakticky nedalo chodit. Někteří lidé nadávali. Jiní to brali s humorem. „Aspoň, že nechali chodník, to je od nich celkem hezké,“ smála se žena.

Na podzim loňského roku se lidem ulevilo. Z pěšiny totiž 100 metrů dlouhý betonový kvádr konečně zmizel. Opěrnou zeď stavebníci dokončili. Podle Pavla Rajzra z lázeňských Lesů tak stavebníci začali plnit slib, podle kterého by se stezka pod lesem opět měla vrátit do téměř původního stavu. Co tedy vlastně investor zařídil?

„Odstranil betonové monstrum. Nyní se budou dělat závěrečné úpravy. Aby byla stezka schůdná a aby byl přirozený přechod do lesa,“ doplnil Rajzr. Stezka je ale dodnes plná výmolů a nerovnosti.

„Čím dříve to bude uvedeno do původního stavu, tím lépe,“ dodává Zdena. Stezku chtějí stavebníci upravit letos na jaře, až to umožní počasí. To ale neznamená, že má stezka vyhráno. Podle náměstka primátora Jaroslava Růžičky totiž není vyloučeno, že se stavební práce do lesa pod kopec Tři kříže zase vrátí.

„Podle mých informací je celý prostor pod lesem, tam, kde bylo bývalé zahradnictví, určeno zástavbě. Pokud se to bude zastavovat, tak se zasadíme o to, aby se do infrastruktury, a tím myslím i lázeňské cesty, nezasahovalo,“ uzavírá Růžička.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme