Popularita přeshraničního lyžování mezi Čechy roste

Trendem poslední doby je styl „Bydlím doma, lyžuji v zahraničí". Stále populárnější je například na Lipensku. Pro zkušené lyžaře je tady velkým lákadlem areál Hochficht, který je s 21 kilometry sjezdovek druhým největším lyžařským střediskem Horního Rakouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování – modrá sjezdovka se 4sedačkovou lanovkou Schwarzenbergbahn | Foto: Jan Rosenauer

Komu se nechce řídit, ten může nasednout na skibus a za necelou hodinu je na lyžích.

„Hochficht hoteliérům na české straně, na Lipně dává velice zajímavé slevy na skipasy. A hoteliéři pochopili to, že aby dovolená byla co nejpohodlnější, aby hosté měli komfort, tak prostě pro ně zorganizovali skibus. O jarních prázdninách jezdí 10 plných autobusů každý den z Lipenska na Hochficht,“ říká Martin Řezáč z Lipenska.

Lyžování na Hochfichtu je při koupi denního skipasu zhruba o 250 korun dražší, než kdyby lyžaři zůstali v domácím prostředí Skiareálu Lipno. Ještě blíže než Hochficht je z Lipna Skiareál Sterstein. Leží mezi Vyšším Brodem a rakouským městečkem Bad Leonfelden.

Přehrát

00:00 / 00:00

Možnosti přeshraničního lyžování zkoumala Andrea Skalická

„Nabízí sice pouze tři sjezdovky, ale takové sportovnější v délce kilometr a půl až necelé dva kilometry. A jeho hlavní dominantou je moderní, pohodlná, kabinková, šestisedačková lanovka, které při výstupu a nástupu zpomaluje, takže je vhodná pro malé děti,“ říká Martin Řezáč a pokračuje:

„Novinkou od letošní zimy Sternsteinu i nový dětský park, který patří k největším v Horním Rakousku, takže děti si tam také užijí.“

Celodenní permanentka vyjde lyžaře na Sternsteinu jen o osmdesát korun dráž než na české straně.

V areálu Sternsteinu je lyžařům k dispizici i hospůdka, která má obsluhu i v češtině. Toto středisko je od Lipna 20 minut cesty autem.

Také v Krušných horách mohou zájemci lyžovat jak v Česku, tak v Německu. Skiregion Fichtelberg - Klínovec nabízí na obou stranách hranice 27 kilometrů kvalitních sjezdovek.

World Snow Day chce popularizovat sníh i v Čechách

Číst článek

„Má jednou kabinkovou lanovku, má pět sedačkových lanovek a deset vleků. Kapacita je více než 15 tisíc osob za hodinu. Všichni návštěvníci, kteří navštíví buď Oberwiesenthal nebo Klínovec, mají možnost od dvoudenních a vícedenních permanentek používat tuto permanentku pro oba tyto areály,“ říká Petr Zeman ze skiareálu Klínovec.

Česká střediska se snaží udržet lyžaře doma. A tak jim k lyžování nabízejí i další atrakce.

„Celoroční bobová dráha, provoz adrenalinové věže v zimě, skoky, power pine, obří houpačku. Máme nádhernou sáňkařskou dráhu dva a půl kilometru, nasvětlenou,“ vypočítává Jiří Rulíšek možnosti zimní zábavy Skiareálu Dolní Morava.


Zvětšit mapu

Andrea Skalická, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme