Porouchané pouliční lampy mohou lidé v Jestřebí nahlásit přes webovou aplikaci

Nefunkční veřejné osvětlení mohou obyvatelé Jestřebí na Českolipsku nahlásit pomocí nové webové aplikace. Jedná se o interaktivní mapku, na níž jsou vyznačeny jednotlivé lampy. Lidé díky aplikaci nemusí čekat na úřední hodiny a mohou informovat o poruše ihned, jak ji zjistí. A také si snadno ověří, zda už je konkrétní lampa opravená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Jestřebí | Foto: Creative Commons Attribution- Share Alike 3.0 Unported license, Mirek256

„Tady je mapa se všemi lampami, které máme v Pavlovicích, Újezdě a v Jestřebí,“ ukazuje starosta Jestřebí Karel Schreiner na obrazovce počítače.

Lampy jsou na mapě vyznačené jako malá kolečka. Když jsou červená, znamená to, že poruchu už někdo nahlásil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O webové aplikaci v Jestřebí, přes niž mohou lidé nahlásit nefunkční pouliční lampy, natáčel redaktor Tomáš Mařas

Když chce někdo z obyvatel upozornit na závadu novou, klikne na kolečko a vyplní elektronický formulář. Tam napíše třeba to, zda lampa nesvítí, nebo jenom bliká, kontaktní údaje a podobně. Nakonec klikne na ikonu „ohlásit“ a i tato lampa se v mapce zbarví do červena.

E-mail s nahlášenou poruchou dostane elektrikář, který má veřejné osvětlení na starost.

„Jestliže je to něco jednoduchého, tak to opraví rychle, jestliže je to něco složitého a musí na to objednávat nějaké náhradní díly, tak to samozřejmě trvá déle,“ podotýká Schreiner.

Aplikace funguje od září a lidé už ji několikrát využili, i když podle referentky obecního úřadu v Jestřebí Marie Kellnerové stále většina dál upřednostňuje tradiční cesty, jak na nefunkční lampy upozornit.

„Většina lidí, kteří nahlašují poruchy, jsou staršího věku a třeba nemají internet a nedostanou se do té aplikace. Tak buď volají, nebo to sem přijdou na úřad nahlásit osobně,“ říká úřednice.

Aplikaci si lze rozkliknout na webových stránkách obce Jestřebí zde.

ČRo, Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme