Poškozená výhybka v Úvalech omezovala dopravu na železnici mezi Prahou a Kolínem

Železniční dopravu na hlavním koridoru mezi Prahou a Kolínem od rána omezovala poškozená výhybka. Některé spoje musely jet přes Lysou nad Labem a Nymburk, čtyři regionální vlaky na trať nevyjely vůbec. Podle informací Správy železniční dopravní cesty už je teď v úseku provoz na trati bez omezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová souprava CityElefant | Foto: České dráhy

Provoz na hlavní trati Praha – Kolín se zhruba v 7.45 obnovil. Asi na tři a půl hodiny ho ochromilo vykolejení pracovního vozidla v Úvalech, které poškodilo výhybku.

Směrem od Kolína přijel zhruba 5 minut před osmou hodinou první vlak, který pojal desítky čekajících cestujících. Ještě předtím stáli lidé u pokladen dlouhé fronty, aby si vyzvedli tzv. zpožděnku do zaměstnání a škol.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mimořádných událostech na železnici a jejich řešení mluvila ředitelka odboru provozu osobní dopravy ČD Luďka Hnulíková, člen prezidia Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miloslav Zítka a mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský

V době přerušení provozu byl problém s náhradními autobusy, kterých mezi 7. a 8. hodinou nebylo tolik, aby se do nich všichni cestující vešli.

Navíc se se jeden z autobusů kousek od Úval srazil s kamionem.

Kvůli přerušení provozu nejely v úseku Kolín – Praha ranní rychlíky Karel Havlíček Borovský a Kačina směřující do metropole od Havlíčkova Brodu a také spěšné vlaky z Kolína Rokytka a Labe. Pendolina a rychlíky vedly České dráhy do Kolína odklonem přes Lysou nad Labem.

Náhradní autobusy jezdily kyvadlově místo osobních vlaků mezi Úvaly a Běchovicemi.

mkp, A.Rokosová, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme