Poškozené kabely v Blance se měnily už před dvěma roky, řekl Hudeček

V pražském tunelu Blanka se vyměňovaly kabely poškozené přívalovými dešti už v roce 2013. Jak v České televizi řekl exprimátor Tomáš Hudeček, vyplývá to ze zprávy současného náměstka pražské primátorky pro dopravu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka

Tunel Blanka | Foto: Filip Jandourek

„Tam je přímo napsáno, že co se týče té povodňové události, respektive přívalových dešťů, tak za 22 milionů byly (kabely) vyměňovány v rámci uznané škodné události. To znamená, zcela prokazatelně se ty kabely měnily,“ prohlásil exprimátor Hudeček a doplnil:

„A v té zprávě je přímo ještě napsáno: 'Jelikož se jednalo o výměnu v řádu kusů, odbor strategických investic uložil tyto kabely vyměnit'.“

Praha se o nutnosti výměny kabelů za několik desítek milionů korun dohaduje s jejich dodavatelem, firmou ČKD DIZ. Ta tvrdí, že zničené kabely jsou majetkem hlavního města, které za ně nese zodpovědnost a musí hradit i případné škody.

Zkušební provoz ještě letos?

Současná pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v České televizi řekla, že při dobré vůli všech dodavatelů by zkušební provoz tunelu Blanka mohl začít ještě letos. Sama pro to prý udělá všechno.

„Já doufám, že si všichni uvědomí, že hrají se svým jménem. Unikátní stavba čtyři roky stojí a neustále je požadováno, aby Praha platila dál. Já se nedomnívám, že toto je dobrá strategie,“ prohlásila Krnáčová.

„Praha dál už platit nebude, protože má ještě bankovní záruky a ještě k tomu má zádržné. To znamená, my jsme nevyplatili všechny peníze dodavatelům, takže máme ještě nějakou možnost, jak bychom s nimi měli jednat,“ uvedla dále primátorka.

Tunelový komplex, který měl být v provozu už před čtyřmi lety, zatím vyšel na 37 miliard korun.

Jaroslav Skalický, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme