Poslední rozloučení s Jiřinou Jiráskovou bylo mrazivé a poklidné

V Jihočeských Malenicích se lidé naposledy rozloučili s Jiřinou Jiráskovou. Předpokládaly se dopravní komplikace a stovky smutečních hostů, místo toho to byl poklidný pohřeb a úsměvné vzpomínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smuteční hosté u vily Jiřiny Jiráskové v Malenicích | Foto: Romana Kostohryzová

Mráz, sněhu po kolena, na návsi obchod a z něj proudí místní s nákupem na sobotní oběd. Mezi nimi se koulují děti, jiné táhnou sáňky na kopec k lesu, někdo otrlý jede na babetě.

Ještě ráno by nikdo na první pohled nepoznal, že zde už za pár hodin půjde po té samé ulici smuteční průvod, který se naposledy rozloučí s doktorkou Karpíškovou, řídící Hubičkovou nebo Marcelou ze Světáků.

Tedy s herečkou Jiřinou Jiráskovou.

Hasiči i policisté se už tři hodiny před pohřbem sešli na návsi v Malenicích, aby se domluvili na koordinaci dopravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Malenicích natáčela reportérka Romana Kostohryzová

Také praporčík Karel Šimek z obvodního oddělení Volyně předpokládal několik stovek smutečních hostů. „Máme tady celkem pět hlídek, které jsou spojené s hasiči. Zajišťujeme pouze vjezd do obce, aby tady nedošlo k nějakému nebezpečí při pohřbu či při průvodu,“ oznamoval.

Policistům pomáhal také sbor dobrovolných hasičů z Malenic. V půl jedné se sešli smuteční hosté před vilou Jiřiny Jiráskové, kde zahrála pohřební kapela z Vlachova Březí.

Od vily Jiřiny Jiráskové odcházelo ve smutečním průvodu odhadem sto padesát lidí. Předpokládané stovky návštěvníků nepřijely, a tak byl průvod poklidný.

Lidé vzpomínali na svou kamarádku, přítelkyni i známou s úsměvem, stejně jako sousedka Alena: „My jsme se hlavně kamarádili s Podskalským. Já sem jezdím už hodně dlouho. S manželem to byl vyloženě kamarád. Vzpomínám na ně hrozně moc.“

Herečku pohřbili vedle jejího životního partnera

Po zádušní mši v kostele sv. Jakuba pohřbili slavnou herečku do rodinného hrobu právě vedle životního partnera, režiséra Zdeňka Podskalského.

Jiřina Jirásková je pohřbena na stejném hřbitově, jako herec Jiří Pleskot či architekt Národního divadla Josef Zítek, na hřbitově u kostela sv. Jakuba v Malenicích.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme