Potápěči vyčistí Samsonovu kašnu v Českých Budějovicích

Privilegia skočit do českobudějovické Samsonovy kašny využijí dopoledne potápěči. Za provozu zkontrolují technické zařízení a na dně pak budou sbírat předměty, které tam lidé za poslední měsíce naházeli. A někdy jsou to opravdu kuriozity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samsonova kašna

Nejčastěji jde ovšem o dlažební kostky a lahve. To je práce hlavně mládeže, která se večer v centru města baví. Překvapením už nejsou mobilní telefony a klíče. Kašna už vyla ale také zuby či brýle, a dokonce kolo.

Potápěč Karel Exl se obával, že tentokrát budou ve vodě hledat i známý bludný kámen, který tento týden vydolovali z historické dlažby vandalové. Na rozdíl od zmíněných nepatřičností mince, kterých také kašně není málo, tam potápěči nechají až do pravidelného čištění před zimou.

Jak Karel Exl dodal, najdou se i tací, kteří peníze naopak z vody loví. „Některá udělátka, magnetky a podobně tam nacházíme taky,“ řekl.

I když voda v kašně nedosahuje až po okraj a potápěčům sahá ke krku, budou mít kompletní výstroj se zásobami vzduchu. Členové českobudějovického amatérského klubu, kteří pomáhají vodohospodářům také s čištěním řeky a jezů, zkontrolují v Samsonově kašně technické zařízení.

Pavlína Fendeková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme