Pouliční umělci se už v Brně nemusí bát pokuty

Brněnští radní upravili vyhlášku zakazující žebrání a pouliční umělci se už nemusí bát pokuty. Doteď jim hrozila podle vyhlášky zakazující žebrání na vybraných místech ve městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnský happening na podporu pouliční hudby | Foto: Pairex Umakart

Umělci kvůli tomu dokonce před časem protestovali. Dnes dopoledne zastupitelé zařadili do vyhlášky pasáž o tom, že se pouliční hraní za žebrotu nepovažuje.

„Stávající vyhláška umožňovala muzikanty sebrat městskou policií, což je špatně. My chceme, aby město žilo, aby nebylo sterilní, aby tam byl muzikantský i umělecký život, takže jsme schválili ustanovení, že za žebrání se nepovažuje hudební a divadelní produkce v ulicích města,“ vysvětlil náměstek brněnského primátora Daniel Rychnovský.

Brno zavedlo poplatek za automaty

Radní také schválili, že provozovatelé výherních hracích automatů v Brně budou muset platit městu zvláštní daň. Magistrát chce tímto způsobem regulovat hazard. Novinku dnes odsouhlasili zastupitelé spolu se seznamem ulic, kde jsou automaty úplně zakázány.

Daniel Rychnovský nevěří, že by roční poplatek dvacet tisíc korun za jeden přístroj problém hazardu v Brně vyřešil:

Výherní automaty

„Investoři mají poměrně velké zisky a toto je neodradí, protože i ten poplatek není tak velký, aby si to nezavedli. Ono se jim to brzy vrátí, ale je to alespoň kousíček na cestě k omezení tohoto nešvaru.“

Vladan Dokoupil, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme