Požár dodávky na Brněnsku brzdil provoz na D1 směrem na Prahu

Na 175. kilometru nedaleko Říčan na Brněnsku dnes zkomplikoval provoz na dálnici D1 směrem na Prahu požár dodávky. Na místě se tvoří kolona, provoz je podle Jednotného systému dopravních informací silný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona na R10

Kolona na R10 | Foto: Jana Huzilová

Přibližně od 17. hodiny byla dálnice na Prahu průjezdná jedním pruhem. Řidiči ale stále musejí počítat se zdržením.

Další dlouhá kolona vznikla kvůli porouchanému vozidlu na 161. kilometru ve směru na Brno, začala se rozjíždět před 18. hodinou.

Kolona na Vysočině měřila více než 10 kilometrů a řidiči se v ní zdrželi až dvě hodiny. Porouchané auto se kolem 17:40 podařilo odstranit a kolona se rozjíždí. V 18 hodin a 10 minut byla fronta vozidel dlouhá 7 kilometrů.

"Nedoporučujeme řidičům sjet na objízdnou trasu po silnici 602, problémy by mohly vzniknout i tam," řekla policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Požár dodávky na 175. km se obešel bez zranění, oznámila policejní mluvčí Andrea Procházková. Na místě zasahovali hasiči z Vysočiny i Jihomoravského kraje. Příčina zatím není známá, patrně šlo o technickou závadu.

Auto začalo hořet přibližně v 16:20. Řidiči se mohou místu požáru vyhnout, pokud dálnici opustí na exitu 178 u Ostrovačic a vrátí se na ni o deset kilometrů dále u Devíti křížů.

Provoz ale komplikuje ještě kamion, který sjel do příkopu těsně za Devíti kříži. Havárie se také obešla bez zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme