Požár domu v Karlových Varech způsobil výbuch varny drog

Požár v karlovarské městské části Drahovice zřejmě způsobil výbuch varny drog. Hořet začalo ráno ve čtvrtém patře obytného domu. Policie zadržela dva Vietnamce, kteří z domu po vypuknutí požáru utekli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u požáru bytu v Karlových Varech

Hasiči zasahují u požáru bytu v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

Výbuch se ozval kolem půl osmé ráno, okamžitě potom začalo v bytě na náměstí Václava Řezáče hořet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na místě požáru natáčela reportérka Andrea Strohmaierová

„Vzbudili jsme se velkou ránou, zřejmě něco bouchlo a potom byl velký zmatek na chodbě. Jednalo se o byt, které je v podkroví, nepodařilo se to uhasit a přijeli rychle hasiči,“ popsal jeden z obyvatelů domu.

Hasiči po příjezdu nenašli v bytě žádnou zraněnou osobu, svědci ale uvedli, že viděli z domu utíkat dva muže vietnamské národnosti, kteří měli ohořelé oblečení na zádech. Podle výpovědí nasedli do auta a odjeli.

Zadržení Vietnamci u sebe měli chemikálie

Policisté během patnácti minut podezřelé Vietnamce zadrželi v nedalekém Sokolově. Ve jejich voze navíc objevili velké množství chemikálií. V bytě, kde nastal výbuch, našli také zbytky varny drog.

Jeden z Vietnamců byl převezen do sokolovské nemocnice, druhý na centrum popálenin do Prahy. Pokud to jejich zdravotní stav dovolí, podrobí se výslechu.

Plameny už se hasičům podařilo s použitím výškové techniky zlikvidovat. Nyní obcházejí ostatní byty a kontrolují je. Podle posledních informací požádaly karlovarský magistrát o náhradní ubytování dvě rodiny.

Škoda se odhaduje na 10 milionů korun. Poškozená je zejména střecha domu a hrozí, že se zřítí.

Martin Hromádka, Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme