Požár dřevovýroby na Šumpersku likvidovalo 11 jednotek hasičů

Hasiči mají za sebou jeden z největších zásahů letošního roku. Oheň ještě za tmy zachvátil stolařskou výrobnu v Mostkově na Šumpersku a hořet začalo i dřevo a seno uskladněné na půdě. Kvůli velkému rozsahu požáru hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči u požáru dřevovýroby v Mostkově u Oskavy na Šumpersku | Zdroj: ČTK

Hasiči vyjeli k požáru bývalého kravína do Mostkova před půl šestou ráno, potvrdil Radiožurnálu jejich krajský mluvčí Zdeněk Hošák.

„Jedná se o rozsáhlý požár budovy zhruba 50 krát 20 metrů. Postupně k likvidaci požáru dorazilo 11 hasičských jednotek,“ uvedl mluvčí.

Hasiči se snažili požár postupně lokalizovat, nicméně 90 procent střechy se propadlo. Hašení komplikoval i mráz, teploty se pohybují hluboko pod 10 stupni Celsia a voda z cisteren zamrzá. Podle vedoucího zásahu se s tím ale hasiči umí poprat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na místo požáru vyrazila reportérka Českého rozhlasu Zdeňka Jílková

Kolem půl jedenácté byl oheň lokalizován, hasiči ale zůstávají na místě, rozebírají konstrukci budovy a likvidují lokální ohniska.

Příčina požáru zatím není jasná, budou ji teď zjišťovat vyšetřovatelé. Naštěstí pod střechou je železobetonová podlaha, oheň proto výrazně nepoškodil strojové vybavení. Původně odhadovaná škoda přes milion korun tak bude určitě nižší. Objekt ale bude potřebovat novou střechu; vzhledem k její velikosti to určitě nebude malá částka.

Majitel teď zvažuje, co bude dál. Objekt používal jako skladové prostory, ale fungovala tam i dílna, v níž pracovalo asi 25 lidí. Na opravu střechy nemá peníze. Smutní z toho jsou i zaměstnanci, kteří přišli o práci, a najít novou pro ně bude v regionu s vysokou nezaměstnaností veliký problém.

Zdeňka Jílková, mta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme