Požár lesa nedaleko Lipníku nad Bečvou zaměstnal hasiče až do sobotního dopoledne

Hasiči v sobotu zlikvidovali požár lesa u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Čtyři hektary půdy ve vojenském prostoru Libavá začaly hořet včera odpoledne pravděpodobně po zásahu blesku. Oheň se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v pátek večer, dnes dopoledne ještě odstraňovali poslední ohniska požáru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči likvidují zbytky požáru lesa u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku | Foto: HZS Olomouckého kraje

„Byl vidět z Lipníku nad Bečvou a z blízkého okolí hustý dým. Požár byl ve velmi nepřístupném terénu,“ popisuje starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl z Unie pro Lipník.

Rozsáhlý požár lesního porostu a to jak vzrostlých stromů, tak starých pařezů a hrabanky zaměstnával hasiče po celou noc. V dohašování požářiště a zabezpečení pro případ opětovného vznícení pokračovali ještě dnes dopoledne.

„Místo jsme prošli za denního světla, jsou zde stále místa, která vykazují nebezpečně tepelné hodnoty. Takže je budeme muset odkrývat a důkladně prolít vodou,“ uvedl ráno mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

K 14 hodině byl požár zcela zlikvidován. „Nadále platí rozloha požářiště na zhruba čtyřech hektarech, nedošlo k novému rozhoření či rozšíření,“ doplnil Hošák.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme