Požár lesa v Děčíně-Podmoklech dostali hasiči pod kontrolu

Hasiči už dostali pod kontrolu rozsáhlý požár lesa v Děčíně-Podmoklech. Oheň na zhruba dvou hektarech lesa likvidovalo devět jednotek a vrtulník. Práci jim komplikoval hlavně nepřístupný terén.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník nabírá vodu z Labe | Foto: Jan Beneš

Oheň se rozhořel kolem poledne na vrcholu zalesněného kopce Červený vrch. Zasáhl území o rozloze asi 100 krát 200 metrů.

„Požár, který byl ve značně komplikovaném terénu, na rozsáhlé ploše a měl mnoho ohnisek, byl po 17. hodině lokalizován. Jednotky se stáhly na základnu a zítra budou pokračovat dohašovací práce,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

Hasiči museli táhnout hadice stovky metrů do svahu od silnice, kam zajížděly jejich cisterny. Ze vzduchu hasil plameny policejní vrtulník, který nabíral vodu z Labe přímo v Děčíně.

Proč začalo hořet, zatím není jasné. Hasiči ale už před časem varovali, že kvůli suchu je zvětšené riziko požárů. Lidé by proto měli být opatrní, v lesích nerozdělávat ohně ani tam neodhazovat nedopalky.

Jan Beneš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme