Pozor na podezřelý alkohol, varují v období před Velikonocemi odborníci

Metanolová aféra ještě neskončila. A to ani po půl roce, kdy lékaři v Havířově zachytili první případ otráveného člověka. Shodují se na tom policisté i celníci, kteří stále pokračují v kontrolách a hledají nelegální sklady s nebezpečným alkoholem. Varování přitom odborníci zesilují před blížícími se Velikonocemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inspektoři denně kontrolují prodejny alkoholu

Inspektoři denně kontrolují prodejny alkoholu | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Přes 20 mrtvých a 12 lidí, kterým vypití jedovatého alkoholu způsobilo doživotní následky. To je metanolová kauza v Moravskoslezském kraji v číslech.

Jeden z prvních otrávených přitom ani po půl roce z nemocnice nevyšel. „Jedná se o 33letého muže, který byl původně přijat 25. září v Havířově, ale vzhledem k tomu, že má postižený zrak a také pohybové problémy, je v současné době v rehabilitačním ústavu v Hrabyni,“ popisuje ředitelka krajské hygienické stanice Helena Šebáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o dozvucích metanolové aféry připravila Iva Havlíčková

Odborníci varují, že Česko se metanolu stále nezbavilo - může být ve spížích doma u lidí, ale také v tajných skladech nelegálních podnikatelů.

„Je možné, že jsou nelegální výrobky uloženy a budou je stále chtít dostat na nějaký trh. Nejbližší období, kdy se to dá očekávat, je před Velikonocemi. Tam je vždycky největší spotřeba alkoholu a je i reálná šance udat nelegální alkohol,“ varuje Aleš Chwistka z Celní správy Moravskoslezského kraje.

Muž z Broumovska se zřejmě otrávil metylalkoholem, je v kritickém stavu

Číst článek

Policisté už obvinili desítky lidí. Chobotnici ale stále ještě rozplétají. „V současné době prověřujeme další osoby, které mohly mít co do činění ať už s distribucí, nebo dalším rozšiřováním závadného alkoholu,“ vysvětluje Dalimil Sypták z krajského ředitelství moravskoslezské policie.

V týmu, která se metanolovou kauzou zabývá, pracuje stále více než 20 policistů.

Simona Bartošová, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme