Práce u Parama mohou omezit železniční dopravu v Královéhradeckém kraji

Lidé musí odedneška v Královéhradeckém kraji počítat s možnými komplikacemi na železnici. Nastanou v případě, že stavbaři najdou při výkopových pracích u pardubického Parama nevybuchlou munici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh komplikoval železniční dopravu v Královéhradeckém kraji | Foto: Jiří Suchomel, ČRo Leonardo

V tu chvíli by muselo být evakuováno mimo jiných míst i pardubické vlakové nádraží. Spoje jezdící na trase Praha-Olomouc by byly odkláněny právě přes Hradec Králové.

Jak potvrzuje Tomáš Fiala z Českých drah, taková změna dost ovlivní regionální dopravu, včetně spojů Hradec Králové-Pardubice.

„Pokud ta situace nastane, vlaky budou muset končit ve stanici Pardubice-Rosice nad Labem. Tato stanice bude obratová a v této stanici už budou do Pardubic nasazeny autobusy náhradní autobusové dopravy, které pojedou do centra města, aby se tak vyhnuly evakuační zóně,“ upřesňuje Fiala.

„Některé spoje v úseku Chlumec, Hradec Králové, Týniště nad Orlicí, Choceň regionální dopravy budou muset být nahrazeny náhradní autobusovou dopravou,“ dodává Fiala z Českých drah.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme